Filipíny pustošil tajfun, nevyhnul se ani Talaraku

Pro projekt Talarak je to bohužel již 3. živelná pohroma za poslední měsíc.

Číst dál: Filipíny pustošil tajfun, nevyhnul se ani Talaraku

A pokračovalo...

V srpnu 2008 začal Pavel Hospodářský spolupracovat se společností “Feather Park Incorporated”, která mu nabídla pozici konzultanta projektu odchovu a prodeje tzv. ekonomicky zajímavých exotických druhů ptáků.
Projekt je založen na myšlence, že díky nabídce legálně odchovaných a s průkazem původu prodávaných atraktivních exotických ptáků se postupně omezí ilegální trh. Zároveň tím budou vytvářeny prostředky na provoz záchranného centra pro ohrožené druhy.

Číst dál: A pokračovalo...

Jak to všechno začalo

Pavel Hospodářský přiletěl poprvé na Filipíny začátkem února roku 2004. Byl vyslán a sponzorován německou Gesellschaft für Arten und Populationsschutz e.V. (ZGAP; www.ZGAP.de), jejíž hlavní osobností je pan Roland Wirth. Působit zde měl jako ošetřovatel dobrovolník ve třech záchranných centrech na ostrovech Negros a Panay. Veškerá jeho snaha měla za cíl reprodukci několika kriticky ohrožených druhů, které byly již po řadu let chovány bez reprodukčního úspěchu.

Číst dál: Jak to všechno začalo

Příběhy ze třetího a pátého ostrova, aneb jak my si tady žijeme

Příběh první: ZACHRAŇTE HOLUBA!!! (… ale jak?!)
A to bylo tak ...
Jednou takhle po ránu v říjnu 2006 mi zavolali z jihu ostrova Negros z města Dumaguete ze stanice “Center for Tropical Conservation Studies” (CENTROP), abych jim pomohl s přípravami na velmi významnou událost, která snad může být otázkou přežití druhu. 


Číst dál: Příběhy ze třetího a pátého ostrova, aneb jak my si tady žijeme

Copyright 2012. Powered by etoro review.