Veřejná sbírka Talarak 2014 vyúčtována

Věc: Vyjádření ředitele Zoo Liberec k veřejné sbírce TALARAK

Díky spolupráci s občanským sdružením Faunus, o.s. jsme získali možnost dlouhodobě a systematicky spolupracovat na terénních projektech in-situ a rozvíjet je. Velice si vážím práce občanského sdružení Faunus, které již vykonalo a jistě i v budoucnu vykoná mnoho užitečného v  oblasti podpory sociálních i environmentálních aktivit Zoologické zahrady Liberec, příspěvkové organizace, které jsem ředitelem. Veřejná sbírka na podporu Talarak Foundation Inc. je významným nástrojem spolupráce a pomoci záchrannému centru.

Význam Talaraku vzrůstá, a svědčí o tom i skutečnost, že v rámci humanitární a rozvojové pomoci České republiky na Filipínách po tajfunu Yolanda byla na podzim roku 2014 s Talarak Foundation Inc., která spravuje Záchranné centrum, Talarak podepsána velvyslancem Jaroslavem Olšou smlouva na více než 1 milión pesos. Peníze byly určeny na podporu ochrany vysoce ohrožených druhů ptáků a savců na filipínských ostrovech. Centrum Talarak se stalo světově proslulým díky odchovům druhů zvířat, která jsou mnohonásobně vzácnější, než je mezinárodní symbol mezinárodní ochrany přírody - známá panda velká. Díky těmto finančním prostředkům byla zajištěna rekonstrukce zařízení, poškozených při ničivých loňských přírodních katastrofách, ale také výstavba nových zařízení, jež budou napomáhat plnit cíl Centra, a to chránit unikátní faunu a flóru na Filipínách a zároveň podporovat rozvoj cestovního ruchu na ostrově Negros.

Finanční prostředky ze sbírky Talarak byly použity na nákup veterinárních léků, krmiva a drobného vybavení záchranné stanice. Právě díky podpoře, které se Talaraku dostává z České republiky, podařilo se stabilizovat provoz záchranné stanice Talarak.

 V Liberci 25. března 2015

MVDr. David Nejedlo, ředitel Zoo Liberec

Finanční prostředky byly získány především velmému nasazení naší kolegyně Jiřiny Pešové ze Zoo a Bz města Plzně. Velice ji děkujeme.

Faunus, o.s. ukončil veřejnou sbírkou v roce 2014 přímou podporu Talarak Foundation Inc. V budoucnu bude TFI podporován prostřednictvím nadačního fondu CCBC (www.ccbc.cz).

 

 

 

Přihlášení

Partneři

Zoologická zahrada Liberec,
příspěvková organizace

Lidové sady 425/1
460 01 Liberec 1 
www.zooliberec.cz

ABET HOLDING, a.s.

Pod Višňovkou 31/1661 
140 00 Praha 4 - Krč 
www.abet.cz

Zoologická a botanická zahrada
města Plzně

Pod Vinicemi 9
301 16 Plzeň
www.zooplzen.cz

 

Kontakt

FAUNUS, z.s.

Lidové sady 425/1
460 01 Liberec 1
www.faunus.cz
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

 

Copyright 2012. Powered by etoro review.