V tomto roce jsme mohli zažít velkolepou rozlučkovou oslavu!

Zpráva o rozlučkové oslavě AMPO

V tomto roce jsme mohli zažít velkolepou rozlučkovou oslavu!

 

 

Za přítomnosti mnoha hostů, vyslanců z velvyslanectví,  ex-ministra a příbuzných odcházejících absolventů jsme se minulou sobotu oficiálně rozloučili s našimi dlouholetými AMPO dětmi.

35 šťastných mladých lidí vstupuje na cestu k samostatnosti, většina z nich s vynikajícím závěrečným hodnocením  nebo jako vyučení řemeslníci. 

Náš výbor pro vzdělávání je bude nadále na jejich cestě provázet: Chodí pravidelně na univerzitu? Jsou dochvilní? Mají kde spát a mají dobré jídlo? Ještě dva nebo více roků bude AMPO platit jejich vzdělání a výživné. To jsme si dříve nemohli dovolit!   

Když bylo AMPO ještě hodně malé a chudé, musel se každý nad 18 let sám o sebe postarat, aby přežil v tom molochu velkoměsta. 

Všichni truhláři dostávají pilu a kladivo, všichni krejčí šicí stroj, víc nic. Přesto se z mnoha z nich stal  "někdo"! Jsem stále hrdá na naše dřívější děti, kteří dnes jezdí na svých vlastních mopedech, oženili se, nebo se vdaly a mají své vlastní děti. A vedou spořádaný občanský život.  

K požehnání svých mopedů (což je zde obvyklé) přicházejí pak na krátko za svou starou Maman do AMPO - a já se to snažím dělat, jak nejlépe umím! 

Během své řeči se ředitel Domova pro osiřelé děti několikrát zajíkl a nemohl v návalu emocí téměř mluvit. Loučíme se hned s 6 dětmi s maturitou v kapse, to je už důvod k radosti! Mně to obzvlášť těší za naše vychovatele, je to pro ně ocenění za jejich dobře odvedenou práci a za jejich snahu, aby děti dosáhly úspěchu. Přesčasy: neznámá! 

Večer při oznámení úspěchu našich šesti maturantů se rozpoutala v AMPO spontánní oslava všech, včetně dětí. Já u toho sice nebyla, ale něco mě nutilo posílat každé dvě hodiny bonboniéry nebo koláče, neboť tančili až do noci. 

Jásot a nadšení nad tímhle úspěchem se samozřejmě donese i mladším dětem. A ty chtějí být jako ti velcí, takže se nebojím: Inschallah, v příštích letech bude u AMPO ještě víc úspěšných maturantů, to už je jisté!

Srdečně Vás zdraví,

 Vaše Katrin Rohde

 

 

Přihlášení

Partneři

Zoologická zahrada Liberec,
příspěvková organizace

Lidové sady 425/1
460 01 Liberec 1 
www.zooliberec.cz

ABET HOLDING, a.s.

Pod Višňovkou 31/1661 
140 00 Praha 4 - Krč 
www.abet.cz

Zoologická a botanická zahrada
města Plzně

Pod Vinicemi 9
301 16 Plzeň
www.zooplzen.cz

 

Kontakt

FAUNUS, z.s.

Lidové sady 425/1
460 01 Liberec 1
www.faunus.cz
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

 

Copyright 2012. Powered by etoro review.